Fleet Awards » Aktuality » Výsledky ALD Automotive Fleet Awards 2013 vyhlášeny

Výsledky ALD Automotive Fleet Awards 2013 vyhlášeny

galavecer-2013

Na slavnostním galavečeru v prostorách muzea Stará čistička v Praze Bubenči byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku ALD Automotive Fleet Awards. Během večera bylo tradičně rozdáno celkem 21 fleetových múz. A kdo si je odnesl?

V kategorii Financování vozového parku zvítězila společnost ŠkoFIN s.r.o. (Volkswagen Finance) a produkt „Máte práva“, který je určen pro financování užitkových vozů Volkswagen.

V kategorii Full Service správa vozového parku zvítězila společnost ALD Automotive s.r.o. se svým komplexním leasingovým programem Ultra All Inclusive.

V kategorii Pojištění vozového parku si trofej za vítězství odnesla společnost Allianz pojišťovna, a.s. za svůj komplexní pojistný program Autoflotily.

V kategorii elektronické a telematické systémy zvítězila společnost CCS Česká společnost pro platební karty, s.r.o. se svým monitorovacím a logistickým systémem CCS Carnet.

V kategorii Servis vozového parku si fleetovou múzu odnesla společnost Elit CZ, spol. s r.o. díky svému servisnímu konceptu Car Fleet Service.

V kategorii Ekologický přístup zvítězila společnost RWE Energo, s.r.o., která si svůj triumf vysloužila dlouhodobou podporou a propagací využívání stlačeného zemního plynu v dopravě.

Fleetovými manažery roku za rok 2013 se stali Rastislav Dobrovodský ze společnosti Danone a Kateřina Vaněčková ze společnosti Renault Česká republika, a.s.

Anketa Firemní auto roku 2013, která je součástí ALD Automotive Fleet Awards přinesla jak překvapení, tak výsledky víceméně očekávané. Stočlenná manažerská porota svým bodováním rozhodla takto:

Mezi referentskými vozy kategorie Mini získal nejvíce bodů Opel Adam, který zaujal zejména svým designem a interiérem. Na druhém místě skončila Škoda Citigo, oceněná za užitnou hodnotu a fleetový potenciál, třetí skončil koncernový sourozenec a loňský vítěz Volkswagen up!.

V kategorii Standard obhájil loňské prvenství Peugeot 208, který zabodoval zejména interiérem a jízdními vlastnostmi, druhý skončil Renault Clio Grand Tour a třetí příčka patří Hyundai ix20.

V kategorii Benefit si prvenství odnesla podle očekávání mnohých nová Škoda Octavia Combi, která nenašla přemožitele v parametrech užitná hodnota a fleetový potenciál, druhá příčka patří Toyotě Auris Touring Sports a třetí Volkswagenu Golf.

Mezi manažerskými automobily kategorie Benefit Plus se prosadila modernizovaná Škoda Octavia Combi. Ta porotce nejvíce zaujala stejně jako Octavia užitnými vlastnostmi a fleetovým potenciálem. Druhá příčka náleží jen těsně druhému Volkswagenu Passat Variant a třetí Peugeotu 508 SW.

V kategorii Top přisoudila porota prvenství vozu Mercedes-Benz třída E, druhou příčku obsadil Jaguar XF Sportbrake a třetí příčka připadla Lexusu IS.

V kategorii Unlimited zvítězil nový Range Rover před rovněž novým Mercedesem-Benz ML. Třetí místo obsadil Subaru Forester.

Mezi lehkými užitkovými automobily dominoval opět Volkswagen Caddy, druhý skončil Mercedes-Benz Citan Kawa a třetí Dacia Dokker Van.

V kategorii středně velkých dodávek, nazvané Classic se prosadila novinka jménem Ford Transit Custom Van, druhá příčka patří Volkswagenu Transporter a třetí skončil Fiat Doblo XL.

V kategorii největších LUV nazvané Full Size zvítězil Volkswagen Crafter před Fordem Transit.

Fleetovou novinkou roku, kterou vyhlašuje redakce magazínu FLEET firemní automobily, se za rok 2013 stala Toyota Auris Touring Sports Hybrid.